اقتصاد مقاومتی شعار نیست

اینکه من ِ نوعی از توانایی ها و استعدادهایم کمک گرفته و دست به تولید بزنم بهتراست یا اینکه از واردات از کشورهای دیگر استفاده کنم؟ مطمئنا تولید نتیجه بخش ترین راه ممکن خواهد بود اما اینکه تولید را چگونه و از چه راهی آغاز نمایم نیاز به برنامه ریزی خطیری دارد. نیاز به اتحاد همگانی دارد و نیاز به ارادۀ ملی!

هدف اصلی دشمن، فشار اقتصادی بر کشور است. دشمن میخواهد بر اقتصاد کشور متمرکز شود و بالتبع آن رفاه ملی دچار اختلال شود، مردم دچار مشکلات اقتصادی شوند، در نهایت مردم دلزده شده و از نظام اسلامی جدا شوند. اینست هدف اصلی دشمن که روزبه روز بر فشارهای خود می افزاید. وظیفۀ من، تو، و همه ما اصلاح الگوی مصرف است که طی این چندسال سعی کرده ایم یاد بگیریم اما با توجه به آمار موجود هنوز هم الگوی مصرف ما اصلاح نشده است و نیاز به اتحاد ملی دارد.

من از خانواده و مادرم، صرفه جویی را آموخته ام و اگر هر خانواده ای تا حد امکان از خرج های بی مصرف کم کرده و به حداقل خرج و مخارج بسنده کند و بالتبع آن به نحوی الگوی مصرف را برنامه ریزی کند که نه بسیار اندک باشد نه بسیار تجملاتی، آنگاه فرزندان نیز یاد میگیرند هریک در زندگی خود الگوی مصرف متعادلی داشته باشند. تمامی مشکلات از زمانی شروع شد که تجملاتی زندگی کردن عادت ما ایرانیان شد. البته هرخانواده ای روشی دارد و هرکسی هدفی، ولیکن دین ما نیز توصیه ای به تجملات نداشته و ندارد.

چه زیباست که یاد بگیرید اسلامی زندگی کنیم و فرزندانمان را اسلامی تربیت کنیم..

ادامه دارد..

نوشته : فرزانه حبوطی

/ 1 نظر / 53 بازدید
میعاد

با عرض سلام خدمت شما دوست عزیز تشکر بابت اطلاع رسیونیتون وبلاگ ارزشی مفیدی دارید اجرتون با حضرت مهدی(عج) شما با افتخار لینک شدید و ما را با نام عفاف و حجاب لینک کنید با تشکر یا زهرا(س) اللهم عجل لولیک الفرج