فواید دعا در حق امام زمان (عج)

دعا برای حضرت مهدی (عج) دلیل بر اظهار، محبت و دوستی به آن حضرت است و ایشان ذرّیه پیامبر (ص) است و محبت ذرّیه به آن حضرت امر خدا و مزد رسالت پیامبر است.
به گزارش بی باک به نقل از مهر، در بیان فواید و خواص دعا کردن برای حضرت مهدی (عج) و طلب ظهورش روایات و اخبار فراوانی رسیده است. در روایات آمده که دعا برای فرج امام زمان باعث طول عمر می شود. در خصوص دعا برای فرج بعد از هر نماز از ائمه(ع) روایاتی آمده است.

دعا به آن حضرت نوعی اداء حق ایشان است و از حضرت امیرالمومنین (ع) آمده است که فرمود "ادای حق مومن بهترین اعمال است". پس چون آن حضرت بهترین همه مومنان است اداء حق حضرتش اهم اعمال خیر و افضل آنهاست.

دعا در حق حضرت مهدی (عج)، سبب رسیدن شفاعت حضرت رسول صلی الله علیه و آله است. چنانکه از خود آن حضرت روایت شده و از بعضی احادیث استفاده می شود که موجب فائز شدن به شفاعت حضرت صاحب الامر علیه السلام است.

همچنین خدا یاری می کند دعا کننده به آن حضرت را، زیرا که دعای به آن حضرت، نوعی از یاری دوست و یاری او یاری خداست و حق تعالی فرموده "خدا البته یاری می فرماید هر کس که او را یاری کند".

دعای به آن حضرت دلیل بر اظهار، محبت و دوستی به آن حضرت است و ایشان ذرّیه پیامبر صلی الله علیه و اله است و محبت ذرّیه به آن حضرت امر خدا و مزد رسالت پیامبر است.

ثواب دعا عاید همه مومنین و مومنات می شود چون خیر ظهور آن حضرت به همه می رسد. باعث سرور آن حضرت می شود. امام صادق (ع) می فرمایند: هیچ عبادتی نزد خداوند بهتر نیست از مسرور ساختن مومن."

دعا در زمان غیبت حضرت مهدی (عج) باعث دفع بلا از شخص می شود. امام عصر عج الله تعالی فرجه الشریف می فرمایند: پس برای ما بسیار دعا کنید. زیرا که فرج و گشایش امور شما در آن است.

چون حضرت حجت سلام الله علیه ظهور کنند طلب خون سید الشهدا علیه السلام نمایند پس هر گاه طلب ظهور آن حضرت کنی در ثواب آن عمل شریک خواهی بود. دعا بر آن حضرت باعث نجات از هلاکت در زمان غیبت می شود.

شایسته است انسان زیاد دعا کند و هرگز دعا را قطع نکند به چند دلیل:

1- دعا خود عبادت و بلکه مغز عبادت است.

2- بلایی را که قرار است بر انسان نازل شود و او نمی داند آن را رد می کند.

3- وقتی دعایمان زیاد شد، صدایمان در آسمان آشنا می گردد و لذا هنگام نیازمندی محجوب واقع نمی شود.

4- وقتی دعا می کنیم بهره و نصیبی از دعای پیامبر را خواهی برد، چون پیامبر صلی الله علیه و آله فرموده است: خداوند بنده ای را که از طلب و حاجتی دارد و بر آن پافشاری کند مورد رحمت خویش قرار می دهد.
/ 7 نظر / 54 بازدید
کربلایی

نماز در مكتب انسان ساز اسلام از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و هیچ عملی از اعمال دینی و افعال عبادی با آن قابل مقایسه نمی‌باشد و اگر خواسته باشیم تعالیم و دستورهای دین را درجه‌بندی و مراتبشان را مشخص نماییم، نماز در بالاترین درجه و مرتبه‌ تعالیم دینی قرار دارد و از چنان ارزشی برخوردار است كه سایر ارزش‌های دینی در عرض آن قرار نمی‌گیرند و در دستورات نماز، سجده از ارکان آن و از لحاظ رفتاری زیباترین حالت بنده در برابر خداست.

خانم سیما رمضانیان

درود: با سپاس فراوان از حضور گرم شما در وبلاگ این بنده حقیر: اینجانب با افتخار شما را لینک کرده و ممنون از اینکه مرا لینک کردی بسیار سپاسگزارم باز هم به شما دوست خوبم سر می زنم التماس دعای فرج.[خداحافظ]

رضا

سلام به اربعین و زائرانش و سلام بر اندوه های دل آنان که به سوغات بر مزار کشتگان عشق بردند و به مویه نشستند...اربعین شهادت سید الشهدا را تسلیت عرض میکنم وبه سوگ می نشینیم التماس دعا……. السلام عليك يا ابا عبدالله و علي الارواح التي حلت بفنائك عليك مني سلام الله ابداً ما بقيت و بقي الليل و النهار و لاجعله الله اخر العهد مني لزيارتكم...[گریه]

یوم الفرج

سلام.ممنون از لطفتون.این شب ها التماس دعا امشب شب اربعین مصباح هداست/ دل یاد حسین بن علی شیر خداست پروانه به گرد شمع حق پر زد و سوخت/ امشب شب یاد عشقیاء و شهداست

بنیامین

با تشكر از لطفتان اين وبلاگ متعلق به جمعي از حاميان جوان 84و88 دكتر احمدي نژاد مي باشد كه كماكان بر اين خط راستين ايستاده و بر عهد خود با ولايت در دفاع عقلاني و منطقي از دولت پايدارند. كليت دولت را در خط انقلاب و امام و ولايت ميدانيم و جريان انحرافي را كساني ميدانيم كه مسائل فرعي را اصلي كرده و مانع خدمت رساني دولت ولايي ميشوند. انحراف واقعي را در عدم تبعيت از ولايت ميدانيم. به هجويات رسانه هايي كه دولت را منحرف ميدانند بي توجه هستيم. با توجه به توضيحات شفاف و قاطع بنده، در صورتي كه قصد حمايت در فضاي سايبري از گفتمان دولت را داريد به ما اطلاع دهيد. ملاك و فصل الخطاب ما فقط و فقط آقا است نه آقايان

محمد

سلام ببخشید من مسئول وبلاگ افسران جنگ نرم و موسسه فرهنگی مذهبی شهیدان پاپی ازنا هستم که غالبا در وبلاگ شما(با عناوین :افسران جنگ نرم ‘ افسر جوان جنگ نرم ‘ و همچنین موسسه شهیدان پاپی ‘ موسسه شهیدان ازنا ‘ شهیدان پاپی ازنا ‘ و.....) لینک بودیم. این هام آدرساشون: http://afsaranjavan.blogfa.com/ http://shahidanpapi.blogfa.com/ ضمن تشکر از حسن نظر شما سرور گرامی خواهشمندم که به جای لینک آن وبلاگ لینک سایت زیر را منت گذاشته و قرار دهید. اگر دوستان مطلب جالب و خوبی ( اخبار ، عکس ، و....) داشتند برای ما ایمیل کنند. دست شما را به گرمی میفشارم. لینک: پایگاه تحلیلی خبری ازنا خبر http://www.aznakhabar.ir/ ایمیل : aznakhabar@chmail.ir