نماز..

همیشه از اینکه درحضور دیگران نماز بخوانم خجالت میکشیدم.

همیشه از اینکه روی صندلی چرخدار  درحضور دیگران نماز  بخوانم خجالت میکشیدم.

همیشه از اینکه در شرایط سخت معلولیت جسمی و درحالت درازکشیده درحضور دیگران نماز بخوانم خجالت میکشیدم.

اما با خودم فکرکردم آیا خجالت از بندگان سخت تر است یا اینکه فردای قیامت درمحضر الهی خجالت زده باشم؟

وقتی مولایم حسین علیه السلام در سخت ترین شرایط ظهر عاشورا از نماز دست نکشیدند و بخاطر دفاع از دین و مذهب محمدی و دفاع از نماز شهید شدند، آیا جایز است که برای انجام فریضه الهی خجالت بکشم؟

با اینکه گاهی نگاه دیگران آزار می دهد، اما آیا زیباست که بخاطر معلولیت جسمی-حرکتی از انجام وظیفه ی شرعی و دینی ام دست کشیده و نمازم را به دیروقت موکول کنم؟

از وقتی که سعی کردم رضای خداوند را تنها هدف زندگیم قرار دهم، وقتی زمان نمازم میرسد، تمام سختی ها را بجان میخرم و روی صندلی چرخدار، یا حتی در حالت دراز کشیده، و حتی در حضور دیگران، نمازم را اداء میکنم و کاملا حس میکنم که نگاهها دیگر نگاه ترحم آمیز نیست بلکه نگاهی تحسین آمیز است...

ای کاش به همین لذت و زیبایی که از ادای بندگی می برم، در پیشگاه محضر الهی نیز بخاطر آن روزهایی که از ادای وظیفه ام خجالت میکشیدم، شرمنده و خجالت زده نباشم..

خدایا قسمت میدهم به حق مولایم حسین و بحق مولایم علی(ع) که در محراب شهید و رستگار شدند، توانم بده که تا آخرین نفس برای ادای نمازم در اول وقت، لیاقت یابم..

الهی و ربی من لی غیرک...

نوشته : فرزانه حبوطی

/ 2 نظر / 61 بازدید
بهانه بودن

هنگامیکه روح در تو دمیده میشود، در شکم یک زن هستی هنگامیکه گریه می کنی در آغوش یک زن هستی هنگامیکه عاشق میشوی در قلب یک زن هستی زن " امانت " است نه هدفی برای "أهانت"

حرف تو

سلام تشکر از شما به خاطر ارسال مطلبتان به سایت "حرف تو" " دیگر از نماز خواندنم خجالت نمی‌کشم " با آدرس: http://harfeto.ir/?q=node/19504 در این سایت انتشار یافت. چشم به راه مطالب خوب شما هستیم. هدیه سایت "حرف تو" به شما: " امام حسن عسكرى (عليه‌السّلام): علامت مؤمن، پنج است: پنجاه و يك ركعت نماز (واجب و مستحب) در شبانه‏روز، زيارت‏ اربعين‏، انگشتر به دست راست كردن، پيشانى به خاك نهادن، و بسم‌اللّه‌ را بلند گفتن." یا علی