اللهم عجل لولیک الفرج
 
روی خط بیداری اسلامی در عصر آخرالزمان

 

انتظار عامل مبارزه با فساد وانحراف

 

(یاأیها الذین آمنوا إن تطیعوا الذین کفروا یردوکم علی أعقابکم فتنقلبوا خاسرین بل الله مولاکم وهو خیر الناصرین)(14) = (ای کسانی که ایمان آورده اید، اگر از کفار فرمان ببرید، شما را به عقب (کفر وجاهلیت) بر می گردانند، پس شما زیانکار می گردید; بلکه خداوند مولی وصاحب اختیار شما است واو بهترین یاری کنندگان است).

 

(انّ الذین ارتدوا علی أدبارهم من بعد ما تبین لهم الهدی الشیطان سوّل لهم وأملی لهم)(15) = (به درستی آنان که به عقب برگشتند (مرتجع شدند) بعد از آنکه هدایت بر ایشان آشکار گشت، شیطان این کار (ارتجاع) را بر ایشان بیار است، وخدا آنها را (برای امتحان واتمام حجّت) مهلت داد).

 

(الائمة بعدی إثنا عشر تسعة من صلب الحسین والتاسع مهدیهم).(16)

 

پیامبر اعظم صلی الله وعلیه وآْله وسلم فرمود:

امامان بعد از من دوازده نفرند، نه نفر آنها از فرزندان حسین علیه السلام می باشند ونهمین آنها مهدی است.

 

قال رسول الله صلی الله وعلیه وآْله وسلم:

(لو لم یبق من الدهر الا یوم، لبعث الله رجلاً من أهل بیتی یملاها عدلاً کما ملئت جوراً).(17)

 

رسول خدا صلی الله وعلیه وآْله وسلم فرمود:

اگر باقی نماند از روزگار مگر یک روز، البته خدا بر می انگیزد مردی از اهل بیت مرا که زمین را از عدل پرکند، همچنان که از ستم پر شده باشد.

 

انتظار عامل مبارزه با فساد وانحراف

مسلمانان عموماً وشیعه اثنی عشری خصوصاً، انتظار ظهور شخصیتی را می کشند که انقلاب اسلام را جهانگیر، حق وعدالت را پیروز، بشر را از تضادهای گوناگون، استثمار، استعباد، استعمار واز وقوف وتوقف نجات دهد وبه سوی جلو پیش براند واصول توحید، مساوات، آزادی وبرادری اسلامی را رایج نماید.

این شخص موعود، امام دوازدهم از دوازده نفر پیشوایان ورهبرانی است که پیغمبر عالی مقام اسلام صلی الله وعلیه وآْله وسلم در صدها حدیث آنها را معرفی کرده وفرزند عزیز رهبر یازدهم، حضرت امام حسن عسکری علیه السلام است.

اصل انتظار به صورتهای گوناگون در بین ملل مختلف همواره محفوظ بوده وآینده نگری همیشه بشر را به خود مشغول داشته، برگشتن به عقب وبلکه وقوف وایستادن در یک مرحله به هر حال محکوم بوده وخلاف سنن عالم خلقت است.

 

پی نوشت ها :
(14) سوره آل عمران، آیه149 ـ 150.
(15) سوره محمد، آیه25.
(16) منتخب الاثر، ف1، ب7، ح2، 106 حدیث دیگر به این مضمون.
(17) منتخب الاثر، ف2، ب1، ح4.

ای کاش بتونم فرزند خوبی برای انقلاب اسلامی باشم (١۴بهمن...)

 


برچسب‌ها: وظایف منتظران

۱۳۸٩/۱۱/۱٤ .::. ٩:٥٠ ‎ق.ظ .::. فرزانه حبوطی .::. نظرات ()