اللهم عجل لولیک الفرج
 
روی خط بیداری اسلامی در عصر آخرالزمان

زهرا اگر نبود خدا مظهری نداشت

توحید انعکاس نمایانتری نداشت

زهرا اگر در اول خلقت ظهور داشت

دیگر خدا نیاز به پیغمبری نداشت

دیروز اگر به فاطمه سیلی نمی زدند

دنیا ادامه داشت، دگر محشری نداشت

بسم رب الزهرا...

جانم به فدایت شود مادرم "ایتها الصدیقة الشهیده"

چه عظمتی دارد وقتی به عشق مادر، چادر به سر کنی

چه زیباست وقتی حجابت را به نام مادرت فاطمه زهرا(س)، تبــّــرک کنی

چه زیباست وقتی چادرت را بیش از هر لباس دیگری دوست داشته باشی

چادری که تو را یاد چادر خاکی مادرت زهرا(س) میاندازد

همانا حجاب ظاهری که ، حجاب دل بیاورد ، حجاب واقعی است

حجاب ظاهری که تقدسش، تو را به یاد صدیقۀ طاهره بیاندازد ، حجاب واقعی است

نام زهرا(س) دلها را شــــفا می دهد

و "چادر مادر" الگویی است برای تکامل روح، معنویت و دین زنان

چادر صدفی است برای گوهر گرانبهای عفت و پاکدامنی، به نام زن

و زن ، این گوهر گرانبها، وقتی که درون صدف باشد قطعاً گرانبهاتر است

سالروز ازدواج مادرم حضرت زهرا(س) با پدرم مولا علی(ع) حریم چادر را شناختم

روزی که برای من تولدی دوباره بود

روزی که جانی دوباره گرفتم

و روزی که چادر را به نیت حضرت فاطمه(س) به سر کردم

روزی که مادر پهلو شکسته ام ، روحم را شفا داد

جانم به فدای حضرت زهرا سلام الله

از خداوند مهربان عاجزانه میخواهم یاریم کند تا آخرین نفس، قدر این حریم را بدانم

تا شاید لحظه ای (فقط لحظه ای) عظمت "فاطمه" بودن را با مدد حجاب درک کنم

هرچند که فاطمه زهرا(س) کجا و این بندۀ سراپا تقصیر کجا..

ولیکن تمرین فاطمه وار زیستن، نیاز به حرمتی بس عظیم دارد به نام "حجاب"

پروردگارا یاریم کن هرگز لیاقت این نعمت زیبا و مقدس را از دست ندهم

و ای کاش شرمنده ی عزیز دل زهرا عجل الله ، نباشم

خاطره از : دختری که وقتی چادری شد، متولد شد

 

وصیت شهدا :

خواهرم سرخی خونم را به سیاهی چادرت به امانت دادم، پس امانت دار باش

اللهم عجل لولیک الفرج


 

پست های مرتبط با حجاب :

+ چه بودیم و چه شدیم...

+ من چه کرده ام با خود؟

+ آن روزها ، و این روزها...

+ حدود حجاب اسلامی برای بانوان از نظر قرآن کریم تا چه حد است؟


نوشته شده در تاريخ ۱۳٩۱/٦/٢٧ توسط فرزانه حبوطی

بسم رب المهدی ارواحنا الفداه

سلام بر مهدی فاطمه سلام بر منتظران حضرتش

فکر می کنی بتونی روزی یک ربع ساعت به نیت همراهی با امام زمان(عج) با کتاب خدا مانوس باشی؟ می تونی بین کارهای روزمره برای خواندن قرآن پانزده دقیقه وقت بزاری؟

 «طرح ۱۲۰روز انس با قرآن کریم تا نهم ربیع الاول سالروز به امامت رسیدن مهدی موعود(عج) نذر مهدی موعود(عج)»

طرح بدین نحو هست که از ۱۲۰ روز مانده به نهم ربیع الاول اولین روز امامت حضرت مهدی (عج) هریک از اعضا هر روز یک حزب از قرآن کریم را می خواند (به نیت شادی آقا و تعجیل در ظهور) و روز بعد حزب بعد و همین طور تا ۱۲۰ روز بعد

علاوه بر اینکه در هر روز یک یا چند بار ختم گروهی می شود خود شخص هم بعد از ۱۲۰ روز یک بار قرآن کریم رو ختم می کند و روز آخر یا همان روز ۱۲۰ ام روز نهم ربیع اول است.

امسال این طرح از روز دو شنبه 3 مهرماه شروع میشه و روز دوشنبه 2 بهمن ماه یا همان روز نهم ربیع الاول اولین روز به امامت رسیدن امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف  با ختم  همراه با تامل ۱۲۰ روزه ی قرآن به پایان می رسه

خواندن یک حزب حدودا یک ربع وقت می گیره و مطمئنم که همه ی ما می تونیم روزانه حدود یک ربع ساعت برای با تامل خواندن کتاب آسمانی مان وقت بگذاریم

برای شرکت در این طرح به ایدی زیر ایمیل بزنید تا حزب مربوط به شما برایتان مشخص و جدول حزب ها برایتان ارسال شود.

baraye_abasaleh@yahoo.com

حتما در قسمت subject ایمیلتون فارسی یا فنگلیش بنویسید : شرکت در طرح ۱۲۰ روز انس با قرآن برای یک نفر (اگر برای اعضای خانواده یا دوستانتان هم ثبت نام می کنید کافیه به جای یک نفر، تعداد را بنویسید)

نکته ی مهم: در صورتیکه با یک آی دی یک بار ثبت نام کردید و قصد دارید مجددا با همای آی دی برای یک نفر دیگر ثبت نام کنید حتما ذکر کنید شرکت در طرح ۱۲۰ روز انس با قرآن برای بار دوم یا سوم الی...

جهت شرکت و مطالعه متن کامل طرح 120 روز انس با قرآن، کلیک فرمایید

جدول ۱۲۰ حزب قرآن (۱)

جدول 120 حزب در فایل پی دی اف


نوشته شده در تاريخ ۱۳٩۱/٦/٢٦ توسط فرزانه حبوطی

برخی از سوره ها و آیات مربوط به حجاب عبارتند از: 1. سوره نور، آیات 30، 31، 33 و 60; 2. سوره احزاب،، آیات 35، 53، 55، و 59. از نظر شرع اسلام زن باید بدن و موی خود را از مرد نامحرم بپوشاند; ولی پوشاندن صورت و دست ها از مچ به پایین واجب نیست.[1] حکم پوشش در مکان هایی که درمعرض دید نامحرم است باید اجرا شود; فرقی نمی کند که نامحرم در منزل یا غیر منزل باشد; حتّی در مورد افراد نامحرمی که همیشه با انسان ارتباط دارند، این حکم و امثال آن جاری است.
در مورد حجاب واجب، کافی است که زن به هر وسیله ای که می تواند خود را بپوشاند و لباس خاصّی شرط نیست; ولی پوشیدن لباس های تنگ و چسبان و همچنین لباس های زینتی اشکال دارد.2]
خداوند متعال در سوره نور آیه 31 خطاب به زنان مؤمن می فرماید که وظیفه دارند زینت هایی را که معمولا پنهان است، در نزد نامحرمان بپوشانند. 

«وَ قُل لِّلْمُؤْمِنَـتِ یَغْضُضْنَ مِنْ أَبْصَـرِهِنَّ وَیَحْفَظْنَ فُرُوجَهُنَّ وَ لاَ یُبْدِینَ زِینَتَهُنَّ إِلاَّ مَا ظَهَرَ مِنْهَا وَ لْیَضْرِبْنَ بِخُمُرِهِنَّ عَلَی جُیُوبِهِنَّ وَ لاَ یُبْدِینَ زِینَتَهُنَّ إِلاَّ لِبُعُولَتِهِنَّ أَوْ ءَابَآئِهِنَّ ...; (نور، 31)

 و به زنان با ایمان بگو: چشم های خود را ]از نگاه هوس آلود[ فرو گیرند و دامان خویش را حفظ کنند و زینت خود را جز آن مقدار که ظاهر است، آشکار ننمایند و ]اطراف [روسری های خود را بر سینه خود افکنند ]تا گردن و سینه با آن پوشانده شود[ و زینت خود را آشکار نسازند، مگر برای شوهرانشان یا پدرانشان و ...». اگر چه مهم، رعایت حجاب است و پوشیدن چادر، الزامی ندارد، ولی چادر، بهترین نوع حجاب و نشانه ملی زنان جامعه ایرانی است. مانتو و مانند آن، اگر چه با شرایطی مناسب است، اما چون سبب نمایان شدن اندام و برجستگی های بدن زن می شود، ممکن است منشأ تحریک و فساد باشد. عقل انسان بین خوب و خوب تر، قطعاً خوب تر را انتخاب می کند; بنابراین، چادر عاقلانه تر و بهتر است.3]

1].  توضیح المسائل مراجع، ج 2، ص 417، مسئله 2435، دفتر انتشارات اسلامی.
2].  همان، ص 421.
3]. تفسیر نمونه، آیة الله مکارم شیرازی، ج 14، ص 434ـ448، دارالکتب الاسلامیة / آن چه باید یک زن بداند، اسدالله محمدی نیا، ص 163ـ164، دفتر تبلیغات اسلامی.

منبع : پایگاه پرسمان قرانی
 

 


نوشته شده در تاريخ ۱۳٩۱/٦/٢٦ توسط فرزانه حبوطی

بسم الله الرحمن الرحیم

اللّهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ وَ آل مُحَمَّد

السَّلامُ عَلَیکَ یا رَسول الله

خواهرا و برادرای مسلمونم سلام!

دوباره دیدیم که چطور دشمنان خدا و پیامبر عزیزمون حضرت محمّد (صلی الله و علیه و آله) چطور پستی و ناتوانی خودشون رو با توهین به این انسان کامل نشون دادند و قلب امام زمانمون حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) و تمام مسلمونای جهان رو به درد آوردند.

توهین به شخصیّت به این بزرگی و مظهر پاکی و  همه ی صفت های خوب قلب هر انسان آزاده ای رو می شکنه.

ما هم در اعتراض به این اقدام نفرت انگیز با هم به تمام دنیا اعلام می کنیم که هرگز اجازه نمی دیم که مقدسات و پاک ترین انسان های دنیا رو زیر سوال ببرند. همه حتّی دشمنای ما می دونن که چه کسانی رو مورد بی احترامی قرار بدند تا به مقاصدشون برسن.

ما از همین جا به همه ی اونا اعلام می کنیم در مقابل رفتارای زشتشون ساکت نمی شینیم. و هم صدا با همه ی خواهرا و برادرای مسلمونمون با خشم فریاد می زنیم:

مرگ بر آمریکا            مرگ بر اسرائیل                مرگ بر صهیونیسم

من از همین جا از همه ی شما دعوت می کنم دل نوشته های پاکتون رو بفرستید تا با اسم خودتون توی وبلاگم بذارم یا اگر شما هم مطلبی توی وبلاگتون در این باره گذاشتید خبرم کنید تا آدرس لینکش رو برای استفاده ی بقیه این جا بذارم.

یا رسول الله! سلام من به شما و خاندان پاکتون.

ای الگو و اسوه ی ما! ای بهترین آفریده و بنده ی خدا!

روزای خیلی سخت و دردناک و عجیبی رو می گذرونیم. وقتی که ما اسم خودمون رو امّت رسول الله گذاشتیم چطور می تونیم نسبت به توهین به شما یا اهل بیتتون بی تفاوت باشیم؟!

ای پیامبر نور و رحمت!

روزهایی رو می گذرونیم که بیشتر از هر موقع دیگه ای ما رو ضعیف می دونن و نسبت به آزار و اذّیت و نقشه کشیدن برای ما از هیچ کاری دریغ نمی کنن. مقدّسات ما رو به آسونی مورد اهانت قرار می دن و دین بر حقّمون اسلام رو مورد حمله قرار می دن.

قلب هامون از غم و غصّه ی خواهرا و برادرای مسلمونمون تو گوشه گوشه ی دنیا و مظلومیّتشون به درد اومده. هر روز و هر روز می بینیم چطور تلاش می کنن اسلام و مسلمونا رو نابود کنن.

یا جداه!

کارای کم و کوچیک ما رو بپذیرید و ما رو مورد شفاعت خودتون قرار بدید.

آمین یا ربّ العالمین بحق محمّد و آله الطیّبین الطّاهرین

و من الله التوفیق

التماس دعا


با تشکر از منبع : خـــــدا، کعــــبه، عشق و دیگر هیچ


نوشته شده در تاريخ ۱۳٩۱/٦/٢٤ توسط فرزانه حبوطی

حقیقتا حضرت صاحب الامر علیه السلام را چه شان رفیعی است که اینگونه معصومین بزرگوار نسبت به ایشان اظهار محبت و علاقه می کنند . این شیدایی گاهی برخی ائمه را به گونه ای واله کرده که نه تنها سخن از عشق و محبت می گویند; بلکه اظهار ارادتی خالصانه دارند . خلاد بن صفار می گوید: «سئل ابو عبدالله علیه السلام هل ولد القائم علیه السلام؟ فقال: لا ولو ادرکته لخدمته ایام حیاتی (11) ; از امام صادق علیه السلام سؤال شد که آیا قائم به دنیا آمده است؟ ! حضرت فرمودند: خیر! اگر او را درک کردم در ایام زندگانیم خدمتگذار او خواهم بود .» آدرس روایت بالا بحارالانوار جلد 34 صفحه 245 حدیث 23 و در کتاب غیبه نعمانی صفحه 245

این اظهار ارادت در روایتی دیگر نیز چنین انعکاس یافته است: سدیر صیرفی می گوید: من، مفضل بن عمر، داود بن کثیر رقی، ابوبصیر و ابان بن تغلب بر مولایمان امام صادق علیه السلام وارد شدیم; پس آن حضرت را در حالی بس عجیب دیدیم که بر روی خاک نشسته بود و لباسی پشمین بر دوش انداخته و بسان مادری جوان مرده با سوز تمام می گریست; به گونه ای که آثار حزن و اندوه سراسر وجود مبارکش را فرا گرفته بود و اشک بر پهنای صورتش جاری بود و چنین می فرمود:

«سیدی غیبتک نفت رقادی، وضیقت علی مهادی وابتزت منی راحة فؤادی . سیدی غیبتک اوصلت مصائبی بفجایع الابد وفقد الواحد بعد الواحد بفناء الجمع والعدد فما احس بدمعة ترقا من عینی وانین یقشا من صدری (12) ; سرور من! غیبت تو خواب از دیدگانم ربوده، خاطرم را پریشان ساخته، آرامش دلم را از من سلب نموده است . سرور من! غیبت تو مصیبتهای مرا به مصیبتهای دردناک همیشگی متصل ساخته و از دست دادن [یاران] ; یکی بعد از دیگری را به نابودی اجتماعات و افراد کشانده است . [بلاها و سختیها، رنجها و اندوهها آنچنان بر دلم سنگینی می کند که] دیگر اشک دیده و فریادهای سینه ام را احساس نمی کنم.» همان جلد پنچاه و یک صفحه 219 شیخ طوسی، کتاب الغیبة، مؤسسة المعارف الاسلامیة، ص 167 روایان این روایت مثل مفضل بن عمر و ابان بن تغلب از بزرگان راویان اهل بیت هستند و این مفضل بن عمر همان کسیاست که توحید مفضل را امام صادق به ایشان تعلیم کرد.

در روایتی شگفت انگیزتر، ششمین آفتاب فروزان سپهر ولایت و امامت چنین فرموده اند: «انی لو ادرکت ذلک لاستبقیت نفسی لصاحب هذا الامر (13) ; به درستی که اگر من آن روز را درک می کردم; جانم را برای صاحب این امر (امام زمان علیه السلام) نگه می داشتم.» گر قسمتم شود که تماشا کنم تو را *ای نور دیده! جان و دل اهدا کنم تو را بحار جلد 34 یا 52 صفحه 273 حدیث 50 در باب علامات ظهور امام عصر کتاب غیبه نعمانی صفحه 273 در این روایت هم ابی خالد کابلی است که موثق و مورد اطمینان است البته معمر هم در روایت است که مشترک بین چند نفر است و بعضی موثق اند.


دل نوشت :

شرمنده ام یا صاحب الزمان(عج) از اینکه خویش را منتظر بنامم.
منتظران واقعی یعنی حضرت امام صادق(ع) و ائمه معصومین.
پاسخی ندارم بجز بغض، اشک و آه . . .

اللهم عجل لولیک الفرج بحق جعفر الصادق (علیه السلام)

 


نوشته شده در تاريخ ۱۳٩۱/٦/٢٢ توسط فرزانه حبوطی


 

به جادۀ زندگی که نگاه میکنم

جای پاهای تو و همرزمانت، روشن و نورانی است

سعی میکنم قدم در جای پاهای شما افلاکیان گذارم

درست مانند جبهه ها . . .

یکی از بچه ها قدم میگذاشت روی زمین مین گذاری شده

یک - قدم اول

دو - قدم دوم

سه - قدم بعدی و قدمهای بعدی . . .

هر قدم محکم تر از قدم قبل به زمین کوبیده میشد

به حول و قوۀ الهی که سالم به انتهای مسیر می رسید

بقیه قدم در جای پای همرزم اولشان می گذاشتند

من هم در جاده زندگی، دنبال جای قدمهایتان میگردم

هر چند که لیاقت جای قدومتان را هم ندارم

اما برکت جهاد اکبر شما، چشمانم را بصیر می کند

و جاده زندگیم را نورانی

دعایمان کنید ای افلاکـــــــــیان،

این روزها بیشتر نیازمند دعایتان هستیم

 

اللهم عجل لولیک الفرج

 

منبع طرح گرافیکی شهدا : شهدای گمنام

 


نوشته شده در تاريخ ۱۳٩۱/٦/۱۸ توسط فرزانه حبوطی

 

صفایی ندارد ارســــــــطو شدن ...

خوشا پر کشـــــــیدن ، پرســـــتو شدن ...

خوشا بحـــــــال سبکــــــــبالان . . .

 

مردی از میان جمع بلند شد و گفت:

چه کنیم که دعایمان مستجاب شود؟

حضرت پاسخ داد: با زبانی دعا کنید که با آن گناه نکرده باشید.

مرد متعجب و ناراحت گفت: یا رسول الله(ص) همه ما زبانی آلوده به گناه داریم!

حضرت فرمودند : زبان تو برای تو گناه کرده است نه برای برادر تو .

پس زبان تو نسبت به برادرت بی‌گناه است و زبان او نسبت به تو .

برای یک‌دیگر دعا کنید تا مستجاب شود . .

التماس دعـــــــا دارم . . .

التماس دعـــــــــای فـــــــــرج . . .


نوشته شده در تاريخ ۱۳٩۱/٦/۱٦ توسط فرزانه حبوطی

 

خدایا

خدای مهربانم

خداوند قادر و منان

میخواهم به تو برسم

اینکه جهنم و یا بهشت ، قضاوتش با تو

من فقط تو را میخواهم

پروردگارا مرا دریاب

من تو را میخواهم

« اللهم الرزقنا توفیق الشهادت فی سبیلک »

آه ! ای شهــــــــادت العـــــــــــــــــــجل

 

اللهم عجل لولیک الفرج


نوشته شده در تاريخ ۱۳٩۱/٦/۱۳ توسط فرزانه حبوطی

http://publicrelations.tums.ac.ir/images/news/shahedan2.jpg

 

بسم رب الشهداء و الصدیقین

آن روزها تو و همرزمان غیورت شهید شدید تا اسلام زنده بماند

این روزها من و ما باید زنده بمانیم تا اسلام شهید نشود

آن روزها سنگر تو ، در قلب جبهه های نبرد بود

این روزها سنگر من، درس و دانشگاه و علم آموزی است برای پیشرفت وطنم

آن روزها دشمن پشت مرزها بود و گهگاه حمله میکرد

این روزها دشمن توسط رسانه هایش به حریم خانه ام وارد شده است

آن روزها سنگر تو در جبهه ها ، خاک و سنگ و پوتین و پلاک عاشقی بود

این روزها سنگر من حجاب و چادر و دینم است که تیر به قلب دشمن می زند

آن روزها سلاح تو ، توپ ، تانک ، تفنگ و آر پی جی بود

این روزها سلاح من، ایمان، اعتقاد، علم و فرهنگم است

سلاح من و ما ، غیرت مردان و چادر زنان سرزمین مان است

آن روزها جنگیدی تا فرزندان این مرز و بوم در امنیت و آرامش باشند

این روزها دشمن با تهاجم هایش، قلب و تفکر فرزندان سرزمینم را هدف گرفته است

آن روزها در خون غلتیدی و همچون گل لاله، پرپر شدی تا امنیت آینده من تامین شود

این روزها پاسداری از حرمت خون پاک و با عزّت تو ، تمام آیندۀ درخشان من است

آن روزها در خون پاک خود غلتیدی تا از ولایت فقیه و اسلام محمدی(ص) دفاع کنی

این روزها پشتیبانی از ولایت و دفاع از اسلام عزیز والاترین درسی است که از جهادت آموخته ام

آن روزها با رمز "یا زهــــرا" در عملیات ها پیروز و سربلند می شدی، با یاری خدا

این روزها رمز "یا زهرا" باید رمز لحظه لحظه ی زندگی من باشد تا از صراط دور نشوم

آن روزها با ایمان و توکل به خدا، جانت را در راه خدا و دفاع از کشورت هدیه دادی

این روزها من مانده ام و دنیایی از شرمندگی ها در برابر رشادتهای تو و تمام مردان خدا

این روزها من مانده ام و احساس دِین به شما سبکبالانی که پرواز کردیدو تا خدا رسیدید

و ای کاش این روزها من بیشتر به شما و مسیر گامهای استوار شما ، رهنمون شوم...

دعایمان کنید ای شهیدان خدایی، ای مردان پاک صراط الهی

دلنوشته ای تقدم به شهدا..

 

برای شادی روح امام(ره) و شهدا و سلامتی امام خامنه ای حفظه الله صلوات

http://www.rohama.org/files/fa/news/1390/4/8/25396_592.jpg


نوشته شده در تاريخ ۱۳٩۱/٦/۱۱ توسط فرزانه حبوطی

 

سرزمین عشق

اینجا سرزمین عشقه      عشق پاک قاصدکها

اینجا نور بی نهایت       روی بال شاپرکها

اینجا خورشید حقیقت      توی سنگر شقایق

اینجا گام باصلابت        اثر دلهای عاشق

اینجا معنای شهامت       رنگ قاب آسمونه

مثل پرواز کــــــبوتر        سمت اوج کهکشونه

اینجا پاک و بی ریایی    اینجا نزدیک خدایی

به خدا رنگ بهشتی       اینجا بوی کربلایی

اینجا راه سرنوشته          رو خاکش عشقو نوشته

اینجا دل زنده می مونه      عطـــــــر گلهای بهشته

رنگ خون رنگ شهادت      یاد مـــــــردان شجاعت

اینجا باغی ازستاره          لاله های با طراوت

اینجا دلها پَر کشیده          یه پلاک ، یه نور دیده

واسه مادران ِعاشق         اینجا خونه ی اُمیده 

 

شعر : خودم

سروده شده در سال ۸۴-۸۳

تقدیم به شهدای دفاع مقدس و تصوری از سرزمین مقدس جبهه ها

برای شادی روح امام(ره) و شهدا و سلامتی امام خامنه ای حفظه الله صلوات

http://www.eideha.com/member263-albums60-903.jpg


نوشته شده در تاريخ ۱۳٩۱/٦/۱۱ توسط فرزانه حبوطی


یا حجة بن الحسن العسکری (عج) ؛

وقتی صدایتان می کنم پاسخ می دهید و پیش خدا شفاعتم می کنید

وقتی نامتان را بر زبان جاری می کنم تمام غمهایم فروکش می کنند

وقتی به شما می اندیشم، زندگیم پر از نور خدا می شود و پر از عطر گل نرگس

وقتی به امید آمدنتان روزنه های امیدم روشن می شود تمام تاریکیها محو می شوند

شما حرفهایم را نگفته هم می دانید و پاسخ می دهید

اگر گاهی پاسخ ها را درک نکرده ام ایراد از من روسیاه است

وگرنه ،  ماه چهاردهم ، نور و مهربانیش همیشگی ست و بی انتها..

قربان خداوند قادر بروم ، که چنین ماه بی نظیری خلق کرد تا ناجی دلها باشد

خداوندا صبرم را زیاد کن و طاقتم را فزونی بخش

تا انتظار شیرین یار ، همیشه تنها آرزویم باشد و خشنودی پروردگار تنها مقصودم

آمین یا رب العالمین 

اللهم عجل لولیک الفرج

برگی از زندگی ِ قرآنی :

از امام باقر علیه السلام روایت شده: هر کس هر شب پیش از خواب سوره واقعه را قرائت کند در حالی خداوند را دیدار می کند که چهره اش مانند ماه شب چهاردهم می درخشد.

هر کس سوره واقعه را هر شب بخواند هیچ تنگدستی و گرفتاری به او نمی رسد.رسول خدا صلی الله علیه و آله وسلم فرموده اند: سوره واقعه را به زنانتان یاد دهید زیرا آن سوره بی نیاز کننده است.

 سوره قدر - 96 آیه

 


نوشته شده در تاريخ ۱۳٩۱/٦/٩ توسط فرزانه حبوطی

 

بسمه تعالی

پیامبر اکرم (صلی‌ الله علیه وآله و سلم) فرمودند: هر کس سوره ی قدر را بخواند اجر کسی را به او می دهند که ماه رمضان را روزه داشته باشد و شب قدر را احیاء کرده باشد و نیز به او ثواب کسی ‌را می دهند که در راه خدا جهاد کرده باشد

امام باقر (علیه السلام) فرمودند: کسی که سوره ی قدر را با صدای‌ بلند بخواند مانند کسی ‌است که در راه خدا شمشیر کشیده باشد و کسی که این سوره را با صدای ‌آرام بخواند مانند کسی ‌که در راه خدا خون خود را بریزد و کسی‌که آن را ده مرتبه بخواند هزار گناه از او پاک می کنند

امام صادق(علیه السلام) فرمودند: هر کس که سوره ی قدر را در نمازی از نمازهای ‌واجبش بخواند منادی ‌ندا میکند ای‌ بنده ی‌ خدا، ‌خداوند گناهان گذشته ی ‌تو را آمرزید پس آغاز کن اعمال خود را.

امام صادق علیه السلام می فرمایند: « للصائم فرحتان: فرحة عند افطاره و فرحة عند لقاء ربه » برای شخص روزه دار دو شادی هست: شادی هنگام افطار و شادی هنگام ملاقات با پروردگار

و اما ختم سوره قدر چه فضیلتی دارد:

اگر حاجت مهمی داشتید وضو بگیرید و رو به قبله بنشینید و بدون حرف زدن و یا انجام کار دیگری 400 مرتبه سوره مبارکه قدر را تلاوت کنید 200 مرتبه اول را به حضرت خدیجه سلام الله علیها هدیه کنید و 200 مرتبه دیگر را به حضرت نرجس خاتون سلام الله علیها (مادر گرامی حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف) هدیه کنید انشا الله حاجت بر آورده میشود.

همچنین آقای قاضی رحمت الله علیه نیز می فرمودند:

در روز جمعه 100 خیر است که 99 تای ان از ان کسی است که در ساعت اخر روز جمعه ((نزدیکای غروب)) صدبار سوره قدر را ختم کند.

به مناسبت ماه رمضان و به نیت برآورده شدن حاجتهایمان که مهمترین حاجتمان همانا تعجیل در فرج و ظهور مولایمان صاحب الزمان(عج) است، به دلم آمده که ختم سورۀ قدر برگزار کنیم. چراکه در ماه مبارک تلاوت قرآن ثواب زیادی دارد و این ماه از هزار ماه بالاتر و برتر است. تعداد تعیین نکرده ام هر چقدر که در توان دارید خودتان بفرمائید تا ثبت شود و تا آخر ماه مبارک فرصت تلاوت دارید.بالاخص که شبهای قدر را چه زیباست انس بگیریم با سوره قدر... انشالله

انشالله حوائج تان برآورده شود و انشالله انشالله هزار انشالله که به مهمترین و برترین حاجت مان فرج حضرت ولی عصر(عجل الله تعالی فرجه الشریف) در این ماه پر برکت نائل شویم.

 تفسیر سوره قدر از تفسیر المیزان علامه طباطبایی

آمار شرکت کنندگان در ختم «سوره قدر» از سه وبلاگ جمع آوری میشود

اللهم عجل لولیک الفرج  +  اللهم عجل لولیک الفرج  + معلولان و زندگی

 

باران: 114 سوره قدر فرزانه: 313 سوره قدر گمنام: 72 سوره قدر
شاپرک: 100 سوره قدر فرشته: 100 سوره قدر هدیه: 20 سوره قدر
زهرا: 70 سوره قدر مهدیس: 70 سوره قدر  باران: 400 سوره قدر
ریحان: 100 سوره قدر مجنون الحسین: 500 س.قدر فاطمه: 100 سوره قدر
مهدیه: 100 سوره قدر نگاه منتظر: 100 سوره قدر محسن وفاطمه: 100س.قدر
فرزانه: 100 سوره قدر یاران انتظار: 101 سوره قدر سید طباطبایی: 100س.قدر
محسن وفاطمه:1000س.قدر لیلا: 114 سوره قدر  رقیه هشت دری: 114س.قدر
زینب سلیمانی: 135س.قدر فاطمه رضایی: 133س.قدر جلیله: 330 س.قدر
فاطمه: 100 سوره قدر فریبا: 313 سوره قدر ناهید: 22 سوره قدر
میترا: 100 سوره قدر تینا: 300 سوره قدر طنین عشق: 110 س.قدر
نعیمه: 300 سوره قدر منتظر: 100 سوره قدر 313نصر: 154 سوره قدر
ثریا: 50 سوره قدر مهرآذین: 100 سوره قدر آه خدای شب های کوفه: 114
مقدم: 14 سوره قدر نرگس: 120 سوره قدر مادرنرگس: 120 سوره قدر
     
     

 

ختم سوره قدر با تعداد 6403 سوره مبارکه قدر به پایان رسید

از تمامی دوستان شرکت کننده در این ختم مبارک، سپاسگزارم

اجرتان با مهدی فاطمه(عج)

به امید ظهور یار غائب از نظر

اللهم عجل لولیک الفرج

مایل بودید شرکت کنید...

+ ختــــــم قرآن لیالی قدر

+ طرح غیر حضوری ختم قرآن کریم


نوشته شده در تاريخ ۱۳٩۱/٦/۱ توسط فرزانه حبوطی